Trendy v EKO obaloch

Eko obaly majú za sebou slušnú cestu inovácií od materiálov, až po samotné tvary či funkčnosť.
Už dávno neplatí, že sa vám eko riady rozpadnú pri kontakte s horúcim jedlom a rovnako tak už neplatí ani mýtus, že vám pri kontakte s mastnejším pokrmom pretečú. V súčasnosti sú ekologické obaly takmer na nerozoznanie od tých bežných plastových, ktoré sú už pomaly minulosťou.
 
Aké sú aktuálne trendy v eko riadoch?

Pohár na polievku

Misky na polievku pozná snáď každý a sú jedným z najobľúbenejších eko obalov. Polievku ponúka už takmer každá gastro prevádzka a pri objednaní si jedla „so sebou“, je potrebné ju zabaliť do niečoho bezpečného. Aj napriek tomu, že sú ekologické misky na polievku vhodným obalom, trendom v súčasnosti sú zaručene ekologické poháre na polievku. Sú praktické, vyrobené z kompostovateľného materiálu, z pevného kartónu a z vnútornej strany potiahnuté vrstvou bioplastu, aby obsah nádoby nepresakoval. Takýto pohár je vhodný na mrazené aj horúce jedlá až do teploty 100°C. Navyše, je praktický a vďaka svojmu tvaru veľmi obľúbený.

Drevený príbor

Nie len, že je praktický, ale aj štýlový. Drevený príbor vyzerá oveľa lepšie, ako bežný plastový a navyše je šetrný k životnému prostrediu. Tieto drevené vidličky, lyžice či nože sú jednoznačným trendom v rámci eko obalov a existujú dokonca také, ktoré majú na sebe vrstvu bio povlaku, aby mali vaši zákazníci v ústach pri konzumácii príjemnejší pocit. Obavy, že bude príbor „cítiť za drevom“, sú teda zbytočné. Navyše, drevený príbor v našom eshope pochádza z udržateľného lesného hospodárstva a je vhodný pre studené a teplé jedlá. Drevený eko príbor je tou najlepšou náhradou za bežný plastový príbor na báze ropy.

Zdroj: https://nideko.sk